FAQs

Q?

Wyjeżdżasz na urlop ale chciałbyś wiedzieć co dzieje się w Twojej firmie, czy pracownicy nie wagarują i pracują efektywnie?

A.

Jeżeli posiadasz dostęp do internetu na urlopie masz swojego laptopa za pomocą prostego programu możesz połączyć się z siecią firmową i pracować tak jakbyś był w firmie. Masz pilną potrzebę wydrukowania pisma w biurze to po prostu drukujesz na drukarce sieciowej i pracownik w kilka chwil ma wydruk na biurku.

I tu znaleźliśmy rozwiązanie. Sewer VPN umożliwia tworzenie bezpieczengo tunelu do własnej sieci lokalnej.

Q?

Jak sprawić aby dane w mojej firmie były bezpieczne?

A.

Z pewnością w Twojej firmie pracuje kilku lub kilkunastu pracowników a każdy z nich każdego dnia przetwarza informacje dotyczące Twojej firmy oraz klientów. Czasem zachodzi potrzeba przesłania jakiś ważnych informacji do klienta i pracownik wykorzystuje do tego swoją prywatną skrzynkę e-mail. Po czym w domu na niezabezpieczonym komputerze odbiera pocztę i nieświadomie udostępnia ją w internecie.
Aby zabezpieczyć się przed takim działaniem najlepszym rozwiązaniem jest założenie firmowej poczty tak żeby wszelkie informacje firmowe przesyłane były za pośrednictwem tej poczty. Dzięki temu rozwiązaniu nie mieszają się sprawy prywatne z firmowymi, dane są bezpieczniejsze i masz dostęp do całego obiegu poczty.

Q?

Masz podłączony komputer do modemu neostrady a pracownicy łączą się z internetem poprzez Twój komputer?

A.

To najszybsza droga żeby wykraść dane z Twojego komputera oraz pozostałych będących w Twojej firmie. Jeżeli do kompletu włączone jest udostępnianie plików i drukarek to jakbyś zostawił samochód z kartką" kluczyki i dokumenty są w środku".
Jedynym słusznym rozwiązaniem jest odseparowanie sieci lokalnej (Twoich komputerów) od internetu poprzez wstawienie bramy tzn. zestawu firewall wraz z IPS (system zapobiegania intruzom - można porównać to do alarmu połączonego z drzwiami pancernymi).

Q?

Jak kontrolować pracę moich pracowników i zablokować dostęp do niepożądanych stron?

A.

Z pewnością pracownicy odwiedzają czasami portale społecznościowe takie jak nasza klasa lub facebooka i nic w tym dziwnego w końcu każdy potrzebuje chwili odprężenia. Ale zdarzają się pracownicy, którym wydaje się, że przyszli do pracy się odprężyć i 80% czasu spędzają odwiedzając portale społecznościowe. W takim przypadku bardzo przydają się tzw. listy kontroli dostępu, które umożliwiają nadawać lub zabierać dostęp do poszczególnych stron.

Q?

Każdy z Twoich pracowników wytwarza podobne dokumenty i przez brak możliwości współdzielenia zasobów powielają swoją pracę?

A.

Zatrudniając kilku pracowników, gdzie każdy wykonuje podobne zadania dobrze mieć dostęp do dokumentów wytworzonych przez współpracownika. Łatwo wtedy znaleźć podobny dokument, który wystarczy odrobinę zmodyfikować i nie tracić czasu na wymyślanie już wymyślonych rzeczy.

Q?

Popsuł się komputer i pracownik stracił cały dzień na ponowną personalizację nowego sprzętu. Czy można temu zapobiec?

A.

Z pewnością zdarzyła już Ci się sytuacja kiedy uszkodzeniu uległ komputer i trzeba było po raz kolejny umieszczać wszystkie skróty na pulpicie. Straciłeś wszystkie strony, które były w ulubionych. Miałeś rewelacyjną tapetę i nie pamiętasz gdzie ją znalazłeś.
Są też sytuacje kiedy siadasz do komputera pracownika i chciałbyś mieć swój pulpit.

Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki implementacji naszego serwera domeny. Nie ma znaczenia do którego komputera usiądziesz Ty czy Twój pracownik zawsze pulpit wygląda tak samo i zapewniony jest dostęp do własnych dokumentów.

Q?

Chcesz sam zarządzać swoją pocztą e-mail? Mieć nielimitowaną ilość skrzynek pocztowych oraz przestrzeni dyskowej?

A.

Posiadając własny serwer poczty internetowej nie musisz się martwić się limitem wielkości skrzynek e-mail. Potrzebujesz 10 kont pocztowych masz tyle, potrzebujesz 100 kont nic nie stoi na przeszkodzie kilka kliknięć i już masz. Dostęp do poczty z biura ekspresowy nawet wielkie maile pobierają się zaledwie chwilę.

Q?

Twoi pracownicy pracują na kilku kopiach jednego programu i każdy m inne dane? Nie możesz ze swojego komputera kontrolować postępów pracy?

A.

Z pewnością łatwiej byłoby jeżeli wszyscy pracownicy pracowali na jednej dużej bazie danych i bez przesiadania się z jednego komputera na drugi mogliby się nawzajem zastępować. I Ty jako szef cały czas możesz nadzorować postępy pracy mając dostęp ze swojego biura do wszystkich danych.