Obsługa lokalnej sieci firmowej

Masz już dość biegania z pendrive’ami po całym biurze? Szerzące się wirusy przynoszone przez pracowników do firmy na przenośnych dyskach, gorączkowe szukanie dokumentów i wieczne pytania w stylu "czy ktoś już może pisał tego typu tekst?" śnią Ci się już po nocach? Na każdym obsługiwanym komputerze zainstalowana jest drukarka, ale kiedy kończy się toner, stanowisko komputerowe nagle odmawia współpracy?

Jeśli któryś z powyższych problemów brzmi znajomo, przedstawiamy Ci niezawodne antidotum, jakim jest lokalna sieć komputerowa (LAN). Dzięki tej instalacji możliwe jest współdzielenie plików, dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, drukarek oraz innych połączonych ze sobą lokalnych urządzeń sieciowych – w domu jednorodzinnym, firmie i wszelkich instytucjach zlokalizowanych w jednym budynku.

Budowa sieci internetowej w domu jednorodzinnym

LAN, czyli Local Area Network, to sieć połączonych ze sobą urządzeń na określonym, zazwyczaj niewielkim obszarze. Jest to więc idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych i innych lokali o stosunkowo małym metrażu. W ten sposób możemy skomunikować ze sobą lokalne komputery, telewizory, drukarki, kserokopiarki oraz wiele innych obsługiwanych sprzętów elektronicznych. Podstawowa instalacja LAN w domu nie jest specjalnie trudna, ale kiedy chcemy ją rozbudować, w grę wchodzą już dodatkowe narzędzia: modemy, przełączniki, routery czy też szafy serwerowe. Czasem naprawdę można się w tym pogubić, dlatego lepiej zawczasu zwrócić się do specjalisty, zanim cała rodzina zostanie bez internetu!

Obsługa LAN dla firm

Operacja ta wygląda bardzo podobnie jak podłączenie internetu do domu jednorodzinnego, ale odbywa się na dużo większą skalę. Instalacja, rozbudowa i bieżąca obsługa sieci komputerowych LAN w firmie zatrudniającej wiele osób jest sporym wyzwaniem, dlatego tu nieocenione mogą się okazać profesjonalne usługi informatyczne.

Instalując i obsługując lokalne sieci internetowe, dbamy przede wszystkim o stabilność połączenia, wydajność, bezpieczeństwo oraz logiczne rozmieszczenie wszystkich elementów infrastruktury, biorąc pod uwagę możliwość przyszłej rozbudowy. Interwencja PaverNet w Twojej firmie wpłynie pozytywnie nie tylko na szybkość łącza internetowego, ale także na atmosferę w biurze. Praca z komputerami i innymi sprzętami w końcu przestanie być udręką!

Instalacja internetowa w domu jednorodzinnym, firmie lub innym budynku za pomocą LAN to rozwiązanie, które pozwala ograniczyć:

  • liczbę drukarek,
  • ilość zasobów dyskowych,
  • zagrożenia wynikające z używania pendrive’ów.
Zapraszamy do kontaktu z nami